Quantcast
Channel: WebCake.pl » E-marketing
Viewing all articles
Browse latest Browse all 6

Jak budować Title Tag – 7 wskazówek

0
0

Każda strona www „żyje” z ruchu z wyszukiwarek (głównie google). Nic w tym dziwnego, że większość właścicieli stron  internetowych pragnie, aby jego strona znalazła się jak najwyżej w rankingu.  Aby osiągnąć bardzo przyzwoite pozycje często wystarczy odpowiednia optymalizacja treści na stronie (w przypadku miej obleganych fraz).  Przez treść mam tu na myśli wszystkie elementy kodu, z których zbudowana jest strona internetowa w tym metatagi. Nadal metatagi odgrywają spore znaczenie szczególnie: Title oraz Description.Dziś chciałbym się skupić przede wszystkim na optymalizacji Tego pierwszego. Pojawia się on w kilku istotnych miejscach:

W wynikach wyszukiwarki

Title - jakgo tworzyć

Oraz na bele w przeglądarce

Title tag w przeglądarce

  • Wskazówka 1 - Dopuszczalna długość title tagu to 70 znaków (łącznie z spacjami). Jeśli znacznik zawiera dłuższy ciąg zostaje on automatycznie przycięty do właściwej długości a na jego końcu jest dodany znak trzy-kropka.
  • Wskazówka 2 - Kolejność słów ma duże znaczenie. Im słowo znajduje się bliżej początku tym jest ono istotniejsze dla google.
  • Wskazówka 3 – Znaczniki title powinny być unikalne w obrębowe całego serwisu.
  • Wskazówka 4 – Zdecydowanie nie należy stosować upychania fraz kluczowych w title. Znacznik powinien być tworzony w taki sposób, aby był przydatny dla internauty. Jego zadaniem ma być zaciekawienie użytkownika i skłonienie go do odwiedzin.  Jeśli np. użyjesz frazy „Biznes”, (ponieważ chcesz promować swój serwis właśnie na to słowo) to nie powinna się ona powić kilka razy w różnych odmianach, czy wręcz kilku kopiach. Za takie praktyki na twoją stronę może zostać nałożona kara.
  • Wskazówka 5 – właściciele stron bardzo często starają się zwrócić uwagę użytkowników na stronę w wynikach wyszukiwania różnymi sztuczkami. Jedną z nich jest stosowanie w tytule ciągów pisanych w części lub w całości tylko wielkimi znakami.  Takie działania mogą mieć jednak fatalne skutki dla twojej strony i jej kondycji w wynikach Google
  • Wskazówka 6 – znacznik title powinien się znaleźć, jako pierwszy w nagłówku HEAD. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko tego, że robot google przegapi ten znacznik i pominie go podczas budowania wyników.
  • Wskazówka 7 – google chwali się, że coraz lepiej radzi sobie z synonimami.  Język polski jest jednak bardzo skomplikowany i z tą interpretacją  różnie bywa.  Dlatego stosowanie w  znaczniku title 2 synonimów na pewno jest na pewno dobrym pomysłem. Oczywiście należy pamiętać o zachowaniu zasad gramatyki i stylistyki.
  • Wskazówka 8 – bardzo często właścicieli stron kusi używanie nazwy ich serwisu lub firmy, jako pierwszych fraz w Tytule np. „domena.pl – Serwis dla małych firm”. Jest to ogromny błąd i marnowanie potencjału optymalizacji strony.    Tymczasem prawidłowa forma jest całkowicie odwrotna: „Serwis dla małych firm – domena.pl”

Mam nadzieję, ze te kilka wskazówek pozytywnie okaże się dla Ciebie pożyteczne i pomoże Ci w lepszej optymalizacji kodu twojej strony www. Jeśli znasz inne wartościowe wskazówki zachęcam Cię do podzielenia się nimi w komentarzach.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 6

Latest Images

Trending Articles